Haberler

HABER MİSYONU

Haberler netteki popülerlik ve güncelliğe göre seçilir !

Herhangi bir kötüleme, Siyasi haber ve Zarar verici haber niteliği taşıyan haberlerini barındırmayız, Bilgilendirme haberleri önceliğimizdir.

HABERLER

Siber suç trendleri bu zirvede konuşulacak

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası siber güvenlik etkinliği LOCARD Global Cyber Security Summit 6 Kasım 2018 Salı günü Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez binasında düzenlenecek. Güvenlik konusunda uzman isimlerin ve sektör profesyonellerinin yer alacağı zirvede siber güvenlik konusunda önleyici tedbirler masaya yatırılacak.

Haberin devamı..

HABERLER

Kamuda siber teröre karşı yazılım atağı

Türkiye e-devlet projesini kamunun bütün alanlarına yaygınlaştırırken, siber saldırılara karşı da yazılım atağı başlattı. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi'nin (USOM) kamu kurumları ve kritik kamu hizmetlerini haftanın yedi günü kesintisiz izlediğini belirtti. Bu yıl içinde kurum ve kuruluşlara kritik ve acil olarak ele alınması gereken tedbirlerle beraber yaklaşık 2 bin 400 adet siber güvenlik bildirimi gönderildiğini belirten Turhan, "Eylül ayı içinde zararlı yazılımlar ve oltalama amacıyla kullanılan yaklaşık 18 bin zararlı bağlantı (URL, IP, domain) tespit edilerek kontrolleri yapıldı" dedi.

Haberin devamı..

SOSYAL HABER

Facebook kullanıcılarına büyük şok: Özel mesajlar internete düştü!

Ellerinde 120 milyon Facebook kullanıcısının bilgileri olduğunu iddia eden bilgisayar korsanları, 81 bin hesabın özel mesajlarını yayımladı. Bu bilgilere zararlı tarayıcı uzantılarıyla ulaşıldığı tahmin ediliyor. Facebook, siteye sızılmadığını ancak daha fazla hesabın etkilenmemesi için ilave önlemler alındığını açıkladı.

Haberin devamı..

HABERLER

Hırsızlar, Tesla Model S’i hackleyip götürdü!

Bir Tesla Model S sahibi, hırsızların pasif giriş sistemini hackleyerek aracı çaldığını gösteren videoyu YouTube’a yükledi. Videoda hırsızların bir tabletle aracın elektronik anahtarından gelen sinyali yakaladığı ve daha sonra elde ettikleri veriyi kilidi açmak için kullandıkları görülüyor. Pasif giriş sistemi, sürücü elinde anahtarlıkla araca yaklaştığında kilidi otomatik olarak açmaya yarıyor. Hırsızlar bu teknolojiyi bir şekilde aşmayı başarmalarına rağmen, şarja takılı olan aracın şarj kablosunu nasıl çıkaracaklarını bir türlü çözemedikleri için bir süre aracı alıp götüremiyorlar.

Haberin devamı..

HABERLER

Türk hackerdan Apple’a tehdit: 300 milyon kullanıcının bilgilerini paylaşırız!

Turkish Crime Family isimli grubun lideri Kerem Albayrak, Apple’dan 175 bin dolar değerinde Bitcoin ya da Itunes hediye kartı istedi. Albayrak’ın talepleri yerine getirilmezse, yaklaşık 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerini sosyal medya üzerinden paylaşabileceği belirtiliyor. Gelen bilgilere göre 300 milyondan fazla kullanıcının iCloud bilgilerine sahip olan Albayrak, çeşitli iCloud hesaplarına girerken kendisini kayıt altına alıp bu görüntüleri YouTube’da paylaşarak Apple’dan fidye istedi. MAHKEME DEVAM EDİYOR

Haberin devamı..

HABERLER

Fransız siber suç çetesi üyesi Tayland’ta yakalandı

Avrupa Polis Teşkilatı Europol, siber suçlulara yönelik soruşturmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Kuruluş, son olarak ‘Rex Mundi‘ adlı siber gasp çetesi üyesi Fransız vatandaşını Tayland’ta gözaltına aldırdı. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, çetenin çalışmalarını ve ülkeler arasındaki suçlu takibini inceledi.

Haberin devamı..